Po enoletnem premoru smo se v torek, 12. oktobra 2021, ob 14. uri v učilnici v naravi zopet srečali člani Medgeneracijskega branja v šolskem letu 2021/2022, ki poteka v sklopu projekta Rastoča knjiga. Letos je vključenih v to skupino kar dvajset odraslih: starši, učitelji, upokojenci in zaposleni šole ter učenci od 7. do 9. razreda zaradi koronavirusa po »mehurčkih«. Prebrana in predstavljena knjiga se šteje učencem za opravljeno bralno značko in za tekmovanje za Naj bralce oddelčnih skupnosti. Srečanja bodo potekala enkrat mesečno ob torkih ob 14. uri na različnih lokacijah. Na vsakem srečanju bodo udeleženci dobili knjigo v dar, ki jo bodo morali do naslednjega srečanja prebrati, da se bomo lahko o njej pogovarjali. Prvič smo se pogovarjali o počitniškem branju in o lastnih knjižnicah. Dobili smo knjigo Janje Vidmar Elvis Škorc, genialni štor, o kateri se bomo pogovarjali naslednji mesec z devetošolci, ki imajo že vsi to knjigo, saj so jo dobili pred dvema letoma kot darilno knjigo v projektu Rastemo s knjigo.

Na zadnjem srečanju pa bomo imeli gostjo Magdo Kastelic Hočevar, pesnico in pisateljico iz Žužemberka.

Marija Andrejčič