Tudi letos smo se učenci 7., 8. in 9. razreda udeležili predtekmovanja za oddajo Male sive celice. Našo šolo sta zastopali dve ekipi treh učencev. V ekipi A smo bili Andraž Matoš, Lovro Rončević in Ita Ćatović, v ekipi B pa Nejc Pečjak, Luka Čuk in Luka Pršina.

Letošnje predtekmovanje  je  bilo v četrtek, 13. septembra, od 16.do 18. ure, udeležilo pa se ga je 34 ekip iz različnih OŠ.  Ker je bila gostujoča šola OŠ Stopiče, smo izpred šole odšli okoli 15. ure. Za začetek so nam tamkajšnji učenci pripravili kratek kulturni program, nato pa je sledil pisni del preizkusa. Za pisni del, ki je zajemal 26 nalog z različno tematiko, smo imeli na voljo 20 minut. Nato je sledila malica in čakanje na razglasitev rezultatov. Med čakanjem smo se družili z učenci drugih šol, lahko pa smo odšli tudi na igrišče pred šolo. Popravljanje naših nalog se je malo zavleklo, zato je bila razglasitev šele okoli 17.30 ure. v polfinale se je uvrstilo 8 šol, v TV snemanje pa naslednje štiri šole: OŠ Maksa Pleteršnika Pišece, OŠ Kozje, OŠ Vavta vas in OŠ Center Novo mesto. Ekipa A je z 32 točkami za točko izgubila uvrstitev na ustni del preizkusa, ekipa B pa je dosegla 24 točk. Kljub temu, da se nismo uvrstili v nadaljevanje tekmovanja, smo domov odšli ponosni na svoj uspeh.

Ita Ćatović, 9.a