Obveščamo vas, da bodo imeli učenci 7. razreda v petek, 19. oktobra 2017, kulturni dan z naslovom Rastemo s knjigo. V šolo pridejo običajno in imajo predure. Nato bodo pojedli malico in  odšli v Novo mesto, kjer si bodo ogledali Knjižnico Mirana Jarca s parkom rastoče knjige. Za darilo bodo prejeli knjigo Nataše Konc Lorenzutti Avtobus ob treh, ki jo bomo vključili v program obveznega branja za 7. razred, izbrana pa je tudi za tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje 2018. Potem si bodo ogledali še Glasbeno šolo Marijana Kozine v Novem mestu in Arhiv Slovenije – enoto za Dolenjsko in Belo krajino. Zbrali bodo tudi žige za sodelovanje pri mega kvizu 2018/2019. V šolo se bomo vrnili ob 13.00  na kosilo. Po kosilu bodo dejavnosti po urniku. Stroški KD so 1 € za ogled arhiva. Učenci naj bodo oblečeni in obuti primerno vremenu.