V petek, 19. 10., smo imeli učenci 7. razreda kulturni dan v Novem mestu. Obiskali smo Glasbeno šolo Marjana Kozine, kjer so tamkajšnji učenci za nas pripravili kratek glasbeni program. Slišali smo pihala,trobila, glasbila s tipkami ipd. Po glasbenem programu, ki nam je bil zelo všeč, smo se odpravili v Knjižnico Mirana Jarca Novo mesto, kjer so nam jo najprej razkazali. Nato smo odšli na oddelke za mladino, študente, odrasle … Učenci smo bili najbolj navdušeni nad priročniki za priljubljeno igro Fortnite. Nato smo si ogledali razstavo ob dnevu reformacije. Potem je sledil še kratek pogovor o knjigah za slepe; te smo si lahko ogledali in si otipali zapise v njej.  Za darilo pa je vsak učenec prejel knjigo pisateljice Nataše Konc Lorenzutti Avtobus ob treh. Nato smo se z avtobusom odpravili nazaj v šolo.

Andraž Matoš, 7. a