V letošnjem šolskem letu so učenci 5.a in 5.b razreda sodelovali pri projektu Varno na kolesu. Projekt je namenjen predvsem učenkam in učencem, ki se pripravljajo na kolesarski izpit, z določenimi dejavnostmi pa spodbuja tudi vse druge k aktivni in predvsem varni udeležbi kolesarjev v prometu. Naloge so razdeljene v dva sklopa, prav tako smo imeli možnost sodelovati pri dodatnemu izzivu. V sklopu nalog smo opazovali promet v Dolenjskih Toplicah, iskali nevarne točke v prometu in poskušali poiskati ustrezne rešitve. Pri drugi nalogi pa smo sestavili kviz Vem za kolesarje, kjer so učenci z zabavnimi vprašanji utrjevali znanje s področja kolesarstva. V dodatnem izzivu »Na kolo za zdravo telo!« pa nabiramo število kilometrov, ki jih učenci prevozijo s kolesom. V četrtek, 11. 4. 2019, smo se udeležili zaključnega regijskega srečanja projekta Varno na kolesu, ki je potekalo na Osnovni šoli Bršljin. Na prireditvi so med drugim razglasili zmagovalce. Med šolami na regijskem območju smo dosegli odlično 3. mesto in poleg zahval ter praktičnih daril dobili tudi denarno donacijo v vrednosti 100 eur. Denarno donacijo bomo namenili posodobitvi kolesarske opreme. Učenci in mentorja smo na svoje delo ponosni in upamo, da bodo tako učenci, še bolj opremljeni s teoretičnim znanjem, lažje pristopili k kolesarskemu izpitu.

Mentorja: Katja Bučar, mag. Mihael Potočar