Že dalj časa sem iskala možnost, da bi tudi v šoli namestili defibrilator, ki lahko reši življenje človeku ob zastoju srca. Šola je v dopoldanskem času namenjena šolarjem, otrokom vrtca , strokovnim delavcem in ostalim zaposlenim. V popoldanskem času  se v njej družijo člani različnih društev, na igriščih pa uporabniki različnih starosti, od najmlajših do malo starejših. Zelo širok krog uporabnikov.

KORK Dolenjske Toplice se je prijazno odzvala prošnji in ob letošnjem pobiranju članarine so prostovoljke občane prosile za prostovoljne prispevke za nakup defibrilatorja v šoli. Odziv je bil zelo velik in zbrale so 3.000,00 €. Denar so namenili šoli in kupili smo defibrilator ter komplet lutk za oživljanje. Defibrilator je nameščen pred vhodom v garderobo za učenec predmetne stopnje in je tako dostopen tudi zunanjim obiskovalcem, ki se so v popoldanskem času ter vikendih v šoli in njeni okolici. V sredo, 17. 4. 2019, smo v telovadnici šole pripravili prireditev, kjer so se zbrali vsi učenci ter učitelji. Udeležile so se ga tudi prostovoljke in prostovoljec KORK Dolenjske Toplice. Zbranim smo predstavili defibrilator in komplet lutk za oživljanje. Učenka 9. b razreda pa je predstavila namen in način uporabe defibrilatorja. V kratkem kulturnem programu sem se jim v imenu šole zahvalila za donacijo ter dobro sodelovanje v različnih projektih, ki so povezani s prostovoljstvom. V torek, 16. 4. 2019, je gospa Vida Novinec za učiteljski zbor pripravila delavnico s predstavitvijo postopkov oživljanja. Tako smo obnovili svoje znanje in upam, da ga bomo znali uporabiti, ko bo nekdo potreboval pomoč.Iskrena hvala KORK Dolenjske Toplice, predsednici Ivani Pelko,  prostovoljkam in občanom, ki ste prispevali denar.

Maja Bobnar, ravnateljica