V sredo, 15. maja 2019,  je bila v Kulturnem centru Janeza Trdine v Novem mestu sklepna prireditev za zlate bralce. Zlati bralci so učenci, ki vsa leta osnovnošolskega šolanja opravijo bralno značko. Prireditev je bila skupna za 17 osnovnih šol iz 8 dolenjskih občin. Zlatih bralcev je bilo letos kar 247, iz OŠ Dolenjske Toplice pa 16 učencev. V uvodnem delu programa sta nastopila prof. dr. Igor Saksida in raper Rok Terkaj – Trkaj  s predstavo in učenci Glasbene šole Marijana Kozine iz Novega mesta. Predstava je bila zelo dobra za devetošolce, skratka pisana jim je bila na kožo. Vsi učenci so prejeli spominska oziroma zlata priznanja in knjižno nagrado Borisa A. Novaka Oblike neba. Po končani prireditvi je seveda sledila še pogostitev in druženje učencev.

Marija Andrejčič, koordinatorica in mentorica BZ na OŠ Dolenjske Toplice