Skoči na glavno vsebino

Prvi šolski dan je posebno doživetje tako za prvošolčke kot tudi za njihove starše.V ponedeljek, 2. septembra 2019, se je 30 prvošolčkov v spremstvu staršev zbralo v jedilnici naše šole. Pozdravila sta jih gospa ravnateljica in gospod župan, ki je prvošolce obdaril s knjigo. Nekaj pomembnih napotkov za varno pot v šolo in domov je podal tudi gospod policist.Učenki Anja in Lea sta s pesmijo in zvoki flavte poskrbeli za sproščeno vzdušje in tako pomagali otrokom premagati napetost in strah ob vstopu v šolo.In kot je že tradicija naše šole, devetošolci skrbijo za prvošolčke že od prvega šolskega dne. Najprej so jim izrekli dobrodošlico in natresli nekaj modrih nasvetov, da bi se v šoli veliko naučili in se dobro počutili. Nadeli so jim rumeno rutico in jih z roko v roki pospremili v učilnici prvih  razredov.Pogumno so se podali v svet učenosti preko igre, pravljice in risanja ter se, kot se za takšen poseben dan spodobi, posladkali in pogostili.Poskrbimo, da bo njihova šolska pot varna in jim zaželimo, da bi z željo po novem znanju prvošolčki radi prihajali v šolo.

 

 

 

Zapisala: Irena Andrić

Dostopnost