Skoči na glavno vsebino

Geslo letošnjega Evropskega tedna mobilnosti je bil GREMO PEŠ!. Zato je v tednu od 16. 9. do 20. 9. 2019 učencev na Osnovni šoli Dolenjske Toplice do šole »pripeljal« Pešbus. Prijavnice smo ponudili učencem od 1. do 5. razreda osnovne šole. Glede na prijave smo pripravili ‘vozni red’ in ‘progo’ Pešbusa. Avtobusne postaje so bile označene s posebno tablo, na kateri je bilo ime postaje in ura, ob kateri je Pešbus pobiral učence.  K sodelovanju smo povabili starše, stare starše in ostale, ki so se lahko vsako jutro prelevili v »šoferja« Pešbusa. Ob tej priložnosti bi se rada zahvalila Primožu Žlaku, Heleni Gorše, Lauri Čengija in Ireni Andrić, ki so si vzeli čas in varno pripeljali učence do končne postaje, naše šole. Učenci so cel teden pazili na svojo vstopnico, v katero sva učencem vsakič podelila štampiljko za uspešno prehojeno pot. Med potjo do šole so se učenci lahko družili med seboj, poklepetali, opazovali okolico ter prometno varnost v naši občini.Pešbus je zaenkrat zaključil s svojo vožnjo, načrtujemo, da bo tudi v spomladanskem času ponovno na voznem redu.

 

Koordinatorja Katja Bučar, prof. in mag. Mihael Potočar, prof.

Dostopnost