V ponedeljek, 15. junija, smo se devetošolci, ki smo bili vseh devet let odlični, udeležili sprejema pri županu naše občine, Franciju Vovku. Spremljala nas je ravnateljica Andreja Koščak, prof. in razrednika Antonija Miklavčič-Jenič, prof. ter Igor Kovač, prof.  Župan nas je sprejel v sejni sobi. V začetku našega druženja nas je prav lepo pozdravil ter nam namenil nekaj besed. Pogovor je tekel o našem delu na daljavo, izbranih srednjih šolah in ciljih ter željah v prihodnosti. Podaril nam je knjige z naslovom Dolenjske Toplice v odsevu časa. Za konec pa je vsak dobil še sladko presenečenje, in sicer kremšnito. Po skupnem fotografiranju smo se razšli. Imeli smo se zelo lepo, saj smo od župana prejeli veliko spodbudnih besed, ki si jih bomo za vedno zapomnili.

Lara Sajevec, Ema Menger 9. a