Skoči na glavno vsebino

Vsako leto je tretji teden v januarju Teden pisanja z roko. Poteka v okviru Društva Radi pišemo z roko iz Ljubljane, kateremu predseduje mag. Marijana Jazbec.Tudi letos projekt izvajamo, čeprav na daljavo. Poteka po skoraj večini slovenskih osnovnih šolah, nekaterih srednjih, višjih in visokih šolah, fakultetah, knjižnicah, izobraževalnih ustanovah za odrasle, bolnišnicah… Na naši šoli smo v ta projekt vključeni drugo leto. Letošnji ambasadorji Tedna pisanja z roko so: naša šolska ministrica dr. Simona Kustec, priznani slovenski onkolog dr. Erik Brecelj,Urša Menart, režiserka in scenaristka, in naš zelo uspešen kolesar Tadej Pogačar.

Pisanje z roko je zelo priporočljivo, saj bistri naš um, pomaga pri razvoju ročnih spretnosti, nas odvrača od računalnikov, skratka besedila napisana z roko so bolj osebna in se nas tako tudi bolj dotaknejo.

Prilagam tudi rokopise naše ministrice Simone Kustec, režiserke Urše Menart in Tadeja Pogačarja ter seveda nekaj izdelkov naših učencev.

 

                                                                                                                                                                                                                    Marija Andrejčič

Dostopnost