Letos smo imeli učenci 5. razredov nenavadno zimsko šolo v naravi. Takoj po novoletnih počitnicah bi morali na Soriško planino, kjer je 2,20 m snega in se tam en teden učiti smučati. Vendar smo zaradi epidemije morali ostati doma. Učiteljica nas je obvestila, da jo bomo izvedli zadnji teden v januarju na daljavo. Program šole v naravi so pripravili v CŠOD Lipa iz nam zelo blizu Črmošnjic. V ponedeljek smo z nalogami, ki smo jih opravili doma, spoznavali Črmošnjiško dolino. Drugi dan smo opravljali športne izzive. V sredo smo se šli pastirske igre. Doma sem našla nebesičaljko, ki jo je izdelal moj dedek in sem se igrala z njo. To je pokončna veja z vejicami, na katere poskušaš vreči vejice, da se nanjo obesijo. Zmaga tisti, ki mu ostane čim več vejic na nebesičaljki. Popoldne smo se igrali z družino in sem zmagala. V četrtek smo spoznavali Belo krajino in pekli belokranjsko pogačo. V petek pa smo delali okraske iz narave pozimi. Izdelala sem snežinke iz papirja. Šola v naravi mi je bila zabavna, saj so bili vsi učitelji prijazni, zabavni in so pripravili zanimive naloge. Bilo nam je hudo, da nismo šli smučat, ampak so se učitelji potrudili, da smo vseeno zabavno preživeli teden šole v naravi na daljavo.

Iva Lazič, 5. a