Spoštovani,

Vlada RS je dne 3. 3. 2021 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih, ki bo objavljen v Uradnem listu Republike Slovenije. Odlok bo začel veljati 5. marca  2021 in bo veljal do 12. marca 2021. Odlok za izvajanje vzgojno-izobraževalnih programov v vrtcih, osnovnih šolah, glasbenih šolah, osnovnih šolah s prilagojenim programom in v zavodih za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami ne prinaša novosti. Torej na naši šoli še vedno veljajo protokoli zastavljeni pred ponovno vrnitvijo vseh učencev v šolo.

Spremenjen pa je odlok o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2. Po novem je uporaba zaščitnih mask za učenke/učence od 6. razreda osnovne šole oziroma od dopolnjenega 12. leta dalje v vseh razredih obvezna. Učenci maske prinašajo od doma. Uporaba zaščitnih mask ni obvezna za otroke do dopolnjenega 6. leta starosti ter za učenke/učence od 1. razreda do vključno 5. razreda osnovne šole, izključno ko so v matičnemu oddelku.

Prav tako je obvezna uporaba mask na zunanjih površinah vrtca in šole tudi za starše.

Ponovno želim opozoriti, da naj se vzgojno-izobraževalnega procesa v prostorih šole udeležujejo le zdravi učenci.

Hvala.

ravnateljica Andreja Koščak, prof.