Skoči na glavno vsebino

Male sive celice, kviz v katerem osnovnošolci preizkusijo svoje znanje, so zagotovo sanje vsakega otroka v Sloveniji. Na televiziji gledaš mlade, kako s svojim zanimanjem za najrazličnješa področja zastopajo svojo osnovno šolo in kraj. Vendar do televizije je dolga pot. Vsako leto v septembru se odvije predizbor, ki je sestavljen iz pisnega in ustnega preizkusa. Letošnjega se je udeležilo kar 278 ekip po vsej Sloveniji. Naša šola si je v zadnjih letih zelo želela preboja naprej, saj je minilo že več kot 10 let, odkar smo se nazadnje pojavili na televizijskih ekranih. Zbrali smo dve skupini. Skupina, ki so jo sestavljali:Miha Mihalič, Mija Pavlin in Ema Zamida pa se je skupaj z Osnovno šolo Vavta vas uvrstila na 1. mesto v regiji. Tako smo se uvrstili na ustni preizkus. V sredo 22. septembra smo skupaj z mentorico Marijo Andrejčič odpravili v Trebnje, kjer je vse skupaj potekalo. Tam smo premagali skupino Osnove šole Stopiče in izvedeli najlepšo novico: » OŠ Dolenjske Toplice so se uvrstile na Televizijski del oddaje!«. Bili smo presrečni, saj smo zaradi COVIDA-19 imeli precej ovirano pripravljanje in smo se na test odpravili le s sprotnim znanjem, ki ga nabiramo skozi vsakdan. Neizmerno se že  veselimo decembra, ko bomo odhiteli proti Ljubljani (upamo, da v spremstvu navijačev)…

Ema Zamida, 9. a

Že 3. junija v lanskem šolskem letu smo izvedli šolski predizbor, ker se je za to tekmovanje prijavilo več učencev, kot lahko zastopa šolo. Našo šolo z 18 oddelki lahko na regijskem tekmovanju zastopata samo dve ekipi po trije učenci, in sicer: en učenec iz 9. razreda, en iz osmega in en iz sedmega razreda. Na regijsko tekmovanje pa se lahko uvrsti samo ena ekipa iz vsake šole. Iz vsake regije pa lahko sodeluje največ osem ekip. Iz dolenjske regije so bile najboljše šole naslednje: OŠ Vavta vas, OŠ Dolenjske Toplice, OŠ Jurija Dalmatina Krško, OŠ Trebnje, OŠ Toneta Pavčka Mirna Peč, OŠ Ob Rinži Kočevje, OŠ Stopiče in OŠ Loka Črnomelj. Na državno tekmovanje, ki bo na TVSLO v Ljubljani, pa so se uvrstile naslednje šole: OŠ Vavta vas, ki bo tudi gostiteljica regijskega tekmovanja v letu 2022, OŠ Jurija Dalmatina Krško, OŠ Toneta Pavčka Mirna Peč in OŠ Dolenjske Toplice. 1. 12. 2021 se bomo udeležili državnega tekmovanja v Ljubljani.

Mentorica Malih sivih celic Marija Andrejčič

 

Dostopnost