Tudi letos smo učenci 9. razredov pripravili kratek program in prvošolčke sprejeli v šolsko skupnost. Letošnji sprejem je bil nekaj posebnega, saj se je bil na šolskem igrišču, poleg tega pa se je na obisk po dolgem času oglasil tudi medo Topliček (šolska maskota). Za začetek smo devetošolci pozdravili prvošolce, nato pa nam je gospa ravnateljica Andreja Koščak namenila par besed. Za tem se je začela zabava. Učenec Tit Čatović je vzdušje popestril s svojimi hiphoparskimi veščinami, zapeli smo nekaj pesmic in že je bil čas za slavnostno zaprisego. V njej so prvošolčki obljubili, da se bodo trudili za svoje uspehe, si med seboj pomagali in da bodo ponosni učenci naše šole. Ker pa vemo, da otroci ne morejo  dolgo mirovati, smo skupaj še malo potelovadili in zaplesali. Ob koncu smo prvošolčkom podarili darilca, za spomin na ta dan. Zelo smo ponosni na to, da smo lahko  vzor mlajšim generacijam in še naprej se bomo trudili svetovati in popestriti njihovo osnovnošolsko pot.

Ema Zamida, 9.