Skoči na glavno vsebino

V začetku oktobra je na atletskem stadionu Portoval v Novem mestu potekalo področno ekipno prvenstvo v atletiki. Našo šolo sta na tekmovanju zastopali ekipa učenk in ekipa učencev. Z uspešnim nastopom na področnem tekmovanju sta uspeli obe ekipi priti do vstopnic za državno prvenstvo. V četrtek, 14. 10. 2021, je na atletskem stadionu Poljane v Mariboru potekalo ekipno državno prvenstvo v atletiki. Našo šolo sta po dolgem času na ekipnem državnem prvenstvu ponovno zastopali obe ekipi. Učenke in učenci so tekmovali v osmih atletskih disciplinah, sicer na tekih na 60 metrov, 300 metrov in 1000 metrov ter na skoku v višino, skoku v daljino, suvanju krogle in metu vorteksa. Za zaključek pa so se še pomerili v štafetnih tekih 4×100 metrov. Obe ekipi sta se na tekmovanju potrudili po svojih najboljših močeh. Ekipa učencev je na koncu dosegla 11. mesto, ekipa učenk pa 7. mesto. Z rezultati smo zadovoljni in se že veselimo spomladanskega posamičnega atletskega tekmovanja.  

 

 

                                                                                                     Gašper Štih, prof, mentor ŠŠD

Dostopnost