Skoči na glavno vsebino

Letos mineva 140 let od smrti Josipa Jurčiča, ki ga poznamo kot avtorja prvega slovenskega romana Deseti brat in pisca humoreske Kozlovska sodba v Višnji Gori. V Občini Ivančna Gorica zato že celo leto potekajo številne aktivnosti, med drugim so na OŠ Stična na Jurčičev rojstni dan, to je 4. marca 2021, povabili vse mentorje novinarske dejavnosti, da se s svojimi šolskimi glasili udeležijo natečaja na temo Jurčičev novinarski vajenec, saj je bil Josip Jurčič dejaven tudi na časnikarskem področju. Mentorici Vesna Kastelic in Mateja Hočevar sva na natečaj prijavili glasilo OŠ Dolenjske Toplice, Rog. Komisija je med 22 prijavljenimi šolskimi glasili izbrala 3 najboljša, pri čemer so upoštevali kakovost vsebine in raznovrstnost, likovno in grafično podobo, doseganje širokega kroga bralcev ter jezikovno širino. Naše glasilo Rog je zadostilo vsem kriterijem in prejelo prvo nagrado. V sredo, 20. 10. 2021, je na podružnični šoli v Višnji Gori potekalo strokovno srečanje ob zaključku aktivnosti OŠ Stična v Jurčičevem letu, kjer so pripravili razstavo glasil in podelili nagrade. OŠ Dolenjske Toplice je za zmagovalno glasilo Rog prejela zbornik OŠ Stična in družabno igro za učence naše šole. Šolsko glasilo Rog smo z Novinarskim krožkom obudili v šolskem letu 2018/2019 in ga ob koncu vsakega šolskega leta objavljali na šolski spletni strani. Vanj beležimo aktualne dogodke tekočega šolskega leta, prispevamo pesniška, pripovedna in dramska besedila učencev od 1. do 9. razreda, ki nastajajo v okviru pouka, zadnje strani pa obogatimo z lastnim horoskopom za prihajajoče poletje, aktualnimi kuharskimi recepti, križankami, priporočili za branje med poletnimi počitnicami, intervjuji z učitelji, smešnimi, a resničnimi prigodami iz šolskih klopi … Vsako stran glasila popestrimo tudi z unikatno postavitvijo in likovnimi izdelki naših učencev. Vabljeni na spletno stran OŠ Dolenjske Toplice, kjer lahko virtualno prelistate naše glasilo! Čestitke vsem novinarkam in novinarjem, ki ste prispevali bogati vsebini šolskega glasila Rog. Naj vam pero še naprej gladko teče in naj vašemu črnilu nikoli ne zmanjka navdiha za ustvarjanje novih vsebin in beleženje zgodovinskih dogodkov naše šole!

Mentorici Vesna Kastelic in Mateja Hočevar

 

Dostopnost