Otroci iz skupine »Mucki« so z veseljem obiskali šolsko knjižnico. Gospa knjižničarka Marija Andrejčič je otrokom v knjižnici pripravila mini kotiček s knjigami. Najprej je otroke ob knjigi, seznanila, kje vse naj ne puščajo knjig in kako naj ravnajo z njimi, da se ne strgajo, zmočijo ali umažejo. Potem so si otroci z veliko radovednostjo izbirali različne knjige. Prelistavali so jih in iz njih »brali« drug drugemu, kot to znajo triletniki.Vsak otrok si je izbral tudi knjigo za domov, da jo bral skupaj z mamico, očkom ali sestrico, bratcem, morda pa z babico ali dedkom.Knjiga je otrokova dobra prijateljica, saj se k njej zateče, kadar potrebuje čas za umiritev, željo po odkrivanju in spoznavanju sveta ali trenutek biti s knjigo v objemu staršev.

Darja Mrvar, vzgojiteljica