Skoči na glavno vsebino

Prazniki so tik pred vrati. Lučke v mestih so že prižgane. Tudi mi smo se potrudili in praznično oblekli zunanjost naše šole. Pomagali smo pri izdelavi lampinjonov, ki ponoči čarobno osvetljujejo okolico šole, postavili smo dekoracijo na vhodih šole in pred njo. V začetku decembra, 2. 12. 2021, nam je uspelo izpeljati tradicionalni Prednovoletni bazar. Žal v zelo, epidemiološki situaciji primerno, okrnjeni obliki. Vodja dejavnosti je bila Helena Jordan, v izvedbo pa so bili vpeti prav vsi učenci in učitelji naše šole. Naši izdelki so nastali izpod spretnih prstkov učencev in učiteljev na podjetniškem dnevu v novembru in pri interesni dejavnosti Ustvarjalne delavnice. Prodajne stojnice smo imeli postavljene na vseh pokritih površinah ob šoli, kajti ravno ta dan je močno deževalo. Ampak nam je uspelo. Udeležba staršev je bila zelo številna. Z zanimanjem so si ogledali izdelke in jih z veseljem kupovali.Veliko pohval in pozitivnih komentarjev je bilo slišati glede izdelkov in tudi glede »malih prodajalcev«:

  • Kaj vse zmorejo otroci narediti,…
  • Kako zanimive ideje,…
  • Kako je stojnica lepo postavljena,…
  • Kako se znajdejo pri prodajanju izdelkov, kot pravi trgovci,…
  • A tudi akcijo imate,..
  • Pa plakat ste tudi izdelali,… itd.

Resnično lepo je bilo videti navdušenje staršev in otrok.  Maša Čuk iz 9. razreda je takole povzela dogajanje: «Všeč mi je bilo, da smo  končno lahko spet prodajali svoje izdelke na tradicionalnem bazarju. Po približno dveh letih, je bilo lepo videti vse vesele obraze družin, ki so si ogledovale raznorazne izdelke in so več kot očitno pogrešale praznično vzdušje«. Iz srca upam, da nam v naslednjem letu uspe izpeljati bazar v običajni obliki: z veliko neobremenjenega druženja, brez mask, s ponudbo toplega čaja, žive glasbe,…

 

Za konec pa:

Naj bo leto, ki prihaja, leto dobrih misli in ustvarjalnih poti,

naj bo leto odločnih korakov in prijaznih besed,

naj bo uspešno in polno, blago in milo.

Helena Jordan, prof.

 

 

 

 

 

 

Dostopnost