V ponedeljek smo šestošolci  že zgodaj zjutraj prišli v šolo, ker smo se odpravili v šolo v naravi na Soriško planino. Ko smo zlagali stvari v avtobus, nas je skrbelo, da ne bo dovolj prostora, saj smo imeli zares veliko prtljage. Na poti smo se ustavili v Škofji Loki in pojedli malico. Vožnja je zelo hitro minila. Tik pred koncem poti smo zagledali gamsa, ki je plezal po hribu in skoraj padel na cesto, ker mu je spodrsnilo. Z radovednostjo smo iskali kakšnega medveda, volka ali še kakšnega gamsa, vendar na žalost se to ni zgodilo.

Nato smo čakali, da smo dobili svoje sobe. Po kosilu smo šli na smučanje. So nas kar malo bolele noge, ker še nismo navajeni na težke pancerje. Razdelili smo se v skupine in vadili smučanje. Po malici smo imeli predstavitev Fis pravil smučanja. Zvečer po večerji smo izbrali ime za sobo, izdelali grb in ga predstavili drugim. Igrali smo se tudi različne igrice in se zabavali.

Prvi dan mi je bil všeč, na Soriški planini je sonce, lep razgled in okolica.

Alja Kralj, 6. b