Zjutraj smo se zbrali pred šolo v Mortagui, kjer so nas učenci in zaposleni zelo lepo sprejeli. Pripravili so nam prireditev, mimohod z zastavami, glasbenimi točkami in nastopi. Po ogledu šole smo pojedli kosilo v njihovi jedilnici in se odpravili na ogled vrtca. V Mortagui imajo ločeni stavbi za mlajše in starejše učence, v vrtcu pa so poleg mlajših otrok tudi učenci od 1. do 4. razreda. Vrtec je zelo lep in dobro opremljen, šola pa je drugačna.

Ogledali smo si tudi mesto Mortagua, ki je manjše in zanimivo. Z našimi novimi prijatelji smo se sprehodili tudi po njihovih parkih in ulicah. Nato nas je sprejel župan in nam podaril knjige v portugalščini in manjša darilca. Prvi spoznavni dan je hitro minil, bilo mi je všeč, spoznal sem veliko novega. Naši novi prijatelji se zelo zanimivi, veliko se pogovarjamo in se imamo lepo.

Gašper Škoda, 9. a