Skoči na glavno vsebino

Sredi meseca marca so se štirje naši učenci udeležili ekipnega področnega prvenstva v badmintonu. Tekmovanje je potekalo v Osnovni šoli Mirna. Žana Tekavčič, Pija Vidic, Miha Lukšič ter Marcel Markovič so igrali posamične igre in igre dvojic. S svojo odlično igro so presenetili sebe, učitelja in tudi konkurenco ter osvojili drugo mesto. Premoč so priznali le domačinom, ki so tradicionalno uspešni igralci badmintona v državnem merilu. S tem rezultatom so se prvič v zgodovini topliške šole tudi uvrstili na državno prvenstvo, ki je 5. aprila ravno tako potekalo na Mirni. Učenci v enaki sestavi so ponovno prikazali všečne igre, ki pa so bile tokrat še bolj izenačene in napete. S porazom 2:3 in zmago 5:0 so v svoji skupini zasedli 2. mesto ter se uvrstili v četrtfinale. Tudi tam so prikazali borbene igre. Vseh pet dvobojev proti OŠ Globoko je bilo izenačenih in napetih. Žal so naši učenci uspeli zmagati dva in tako izgubili z najtesnejšim rezultatom 2:3. Uvrstitev  na 5. mesto v Sloveniji je odličen dosežek, a se učenci vseeno zavedajo, da so z rok izpustili veliko priložnost za osvojitev medalje. Rezultat pa je tudi dokaz, da se z vztrajnostjo in konstantnim delom da doseči zavidljive rezultate na najvišji nivoju šolskih športnih tekmovanj.

 

Igor Kovač, prof.

 

 

Dostopnost