Danes je bil prvi dan Erasmus+ izmenjave na Portugalskem. Na Portugalsko smo prišli že včeraj in sicer 8. 5. 2022.

V šolo smo prišli ob 9.30 zjutraj. Na začetku smo imeli sestanek, na katerem so nam zapeli učenci devetega razreda osnovne šole. Petje je bilo odlično. Zelo mi je bilo všeč prepletanje glasov. Nato so nam podelili sprejemna darila in razkazali šolo. Ob 10.10 smo imeli malico, po malici pa od 10.30 do 12.00 spoznavanje, kjer smo plesali tradicionalne plese in igrali športne igre. Šli smo na kosilo in po kosilu na sladoled in igrala v parku. Ob 14.45 smo se z učitelji dobili pri mestni hiši, kjer nas je sprejela njihova predstavnica. Po tem smo se odpravili proti Desmor olimpijsko-vadbenem centru in si ga ogledali. In tako se je naš uradni dan končal.

Še moji vtisi: meni je bilo res zelo všeč. Dan je bil lep, napet, zanimiv, družba je bila dobra,…kaj bi hotel lepšega.

Mija Pavlin, 8. a