V torek, 17. maja 2022, je Društvo prijateljev mladine Mojca Novo mesto spet pripravilo prireditev za zlate bralce iz bivše novomeške občine. Bilo jih je kar 365 iz naslednjih šol: OŠ Bršljin Novo mesto, OŠ Brusnice, OŠ Center Novo mesto, OŠ Drska Novo mesto, OŠ Dolenjske Toplice, OŠ Grm Novo mesto. OŠ Šmihel Novo mesto, OŠ Mirna Peč, OŠ Prevole, OŠ Stopiče, OŠ Šentjernej, OŠ Škocjan,  OŠ Vavta vas,  OŠ Šmarjeta, OŠ, Vavta vas, OŠ  Žužemberk in OŠ Dragotin Kette Novo mesto skupaj s svojimi koordinatorji bralnih značk na šolah. Na začetku jih je pozdravila podžupanja Mestne občine Novo mesto, v kulturnem programa sta sodelovala učenca Glasbene šole Marijana Kozine Novo mesto, osrednjo točko programa pa je izvedla Irena Potočar Papež z naslovom Bodi ti v svojem. Učenci so za uspešno devetletno sodelovanje pri bralni znački v osnovni šoli prejeli zlato priznanje in knjigo Kjer veter spi novomeškega avtorja Smiljana Trobiša, ki jo je preskrbela Zveza prijateljev mladine Slovenije.  Zlati bralci iz OŠ Dolenjske Toplice pa so: Lana Škedelj, Živa Fink, Gaja Križe, Ema Zamida, Tit Ćatović, Teja Matkovič, Marjeta Zupan, Ema Lovrin, Anej Vovk, Dominik Tomašič, Maša Čuk, Ajša Murtić in Miha Lukšič.  Vsem želim še naprej veselje do branja tudi v srednji šoli, na fakulteti in sicer v življenju, saj je branje najlepše potovanje.

Koordinatorica Bralne značke v OŠ Dolenjske Toplice

Marija Andrejčič