Po dveh letih zatišja je v mesecu maju 2022 ponovno potekala vseslovenska akcija Simbioza giba, ki združuje idejo medgeneracijskega sodelovanja, prostovoljstva in gibanja. Z njo spodbujamo medgeneracijsko sodelovanje, razvijamo aktiven ter zdrav način življenja v vseh življenjskih obdobjih. V tednu od 9. do 16. maja 2022 smo v šolo povabili stare starše učencev od 1. do 5. razreda. Našemu vabilu so se odzvali v velikem številu. Svojim vnukom in vnukinjam so se pridružili pri uri športa. Aktivno so se vključili v gibalne dejavnosti, ki so jih pripravili učitelji naše šole. Z zabavnimi, gibalnimi in štafetnimi igrami ter z uspešno prehojeno potjo na pohodu so v sebi prebudili igrivost in spomin na svoja mladostna leta. Zadovoljstvo na obrazih vseh udeležencev je bil dokaz, da je gibanje dejavnost, ki združuje in razveseljuje vse generacije.

Špela Mrvar, prof.