V sredo, 11.5.2022,  smo učenci 7.a in b razreda imeli tehniški dan na temo ekologija. Urejali smo okolico šole in športne površine. Učitelji so nas razdelili v štiri skupine. Vodja dneva dejavnosti je bila Helena Jordan. V skupini čiščenje športnih površin so učenci pometli košarkarsko igrišče, uredili tekaško stezo in igrišče z mivko. Dekleta in fantje, ki so bile v skupini čiščenje vhoda pri predmetni stopnji in poti do igrišča, so odstranili odvečno travo pri robnikih in seveda pometli asfaltno površino. V tretji skupini sem bil jaz, kjer smo čistili vhod na razredno stopnjo in uredili zeliščni vrt. Tudi mi smo odstranili odvečno travo pri robnikih, uredili smo tudi okrasni vrt pred zobno ambulanto, zasadili rože v cvetlična korita in prebarvali kip štorklje. V skupini čiščenje okrasne grede na avtobusni postaji so skupaj s pomočjo snažilke obrezali okrasno grmičevje. Na pomoč je priskočil tudi hišnik. Nekaj učencev je v tehnični učilnici izdelovalo lesene pladnje za manjše stvari (npr. kruh). Dopoldan je hitro minil. Bili smo utrujeni, ampak okolico šole imamo lepo urejeno.

Jon Novinec, 7. a