Skoči na glavno vsebino

Po dveh letih nerednih tekmovanj smo bili v letošnjem šolskem letu ponovno bolj aktivni na področju šolskih športnih tekmovanj. Učenci so se udeleževali različni tekmovanj, ki so potekala na šolskem, področnem in državnem nivoju. Kljub prisotnosti epidemije koronavirusa so tekmovanja potekala nemoteno z določenimi prilagoditvami, ki so omogočala varno izpeljavo. Na ravni šole smo izvedli atletsko tekmovanje v mnogoboju, skoku v višino, skoku v daljino, krosu in držanju deske (plank). Najboljši športniki in športnice pa so našo šolo zastopali na področnih tekmovanjih v atletiki, štafetnih tekih, gimnastiki, malemu nogometu, odbojki, badmintonu, namiznemu tenisu in šahu. Dosegli so kar nekaj zavidljivih rezultatov, ki so posameznim učencem in učenkam omogočili, da so se udeležili tekmovanj na najvišji, državni ravni.
Letos sta se po dolgem času na ekipno državno prvenstvo v atletiki uvrstili tako fantovska kot dekliška ekipa. Fantje so v Mariboru osvojili 11. mesto, dekleta pa odlično 7. mesto. Ekipo so sestavljale: Nina Janežič, Lara Aščić, Nika Aščić, Marjeta Zupan, Ema Zamida, Lana Zamida, Živa Fink, Ema Lovrin, Nika Majer, Loti Zupančič, Lara Čengija, Teja Matkovič, Mojca Kavčič, Pija Vidic, Maša Čuk, Tia Globokar, Ajša Murtić in Nuška Retel.Na posamičnem državnem prvenstvu v atletiki, ki je potekalo v začetku junija prav tako v Mariboru, so našo šolo zastopali trije tekmovalci. Marjeta Zupan je osvojila odlično 8. mesto v skoku v višino, Tit Ćatović je osvojil 10. mesto v metu vorteksa, Lana Zamida pa je bila 16. v skoku v daljino. Larisa Može je zelo uspešno zastopala našo šolo na državnem tekmovanju v športni gimnastiki, kjer je osvojila odlično 3. mesto in 6. mesto na državnem prvenstvu v skokih z male prožne ponjave. V ekipnem državnem prvenstvu v badmintonu, ki je potekalo v OŠ Mirna je naša ekipa v sestavi Miha Lukšič, Marcel Marković, Pija Vidic in Žana Tekavčič osvojila 5. mesto. Rosa Brinovar je osvojila 10. mesto na državnem prvenstvu v šahu. Na dvoranskem državnem prvenstvu v lokostrelstvu je Jernej Turk osvojil 2. mesto, Janez Pečaver pa 6. mesto. Poleg šolskih športnih tekmovanj je na šoli potekalo še tekmovanje za najboljšega športnika in športnico šole ter najboljši športni oddelek. Najboljši športnik šole je Tit Ćatović, najboljša športnica šole je postala Pija Vidic. Najbolj športni oddelek pa je letos 9. a razred.

Zapisal: Gašper Štih, prof., mentor ŠŠD