Spoštovani,

v petek, 16. 9. 2022, vstopamo v Evropski teden mobilnosti, ki se s petkom, 23. 9. 2022, nadaljuje še z Dnevom slovenskega športa in Evropskim tednom športa. V teh dveh tednih bomo na šoli organizirali mnogo gibalno-aktivnih dejavnosti.

V tem času še posebej spodbujamo učence, da v šolo prihajajo peš ali s kolesom ali s skirojem in manj uporabljajo avtobusne ali osebne prevoze staršev. Najbolj vztrajne bomo v šoli nagradili s praktičnimi nagradami, katere bo priskrbela Občina Dolenjske Toplice.

Aktivnosti začenjamo s »Pešbusom«. Učence od 1. do 9. razreda vabimo, da se na poti v šolo pridružijo učiteljem spremljevalcem, ki jih bodo čakali na začetnih postajah.

»Pešbus« bomo izvajali:

• v ponedeljek, 19. 9. 2022 (1. do 3. razred),

• v torek, 20. 9. 2022 (4. in 5. razred),

• v sredo, 21. 9. 2022 (6. do 9. razred).

Začetne postaje »Pešbusa«:

1. Podturn – postaja pri Štravsu 7.10
  2. Cviblje – pri oglasni deski ob 7.30
  3. Meniška vas – Menišan ob 7.30

Na »Pešbus« so toplo vabljeni tudi občani Dolenjskih Toplic, da se pridružijo prijetnemu sprehodu do šole.