Skoči na glavno vsebino

V preteklem šolskem letu smo na šolo dobili ponudbo, da bi pri nas organizirali tekmovanje v orientacijskem teku. Ker na Dolenjskem ni velike tradicije v tem športu, sva športna pedagoga na šoli takoj zagrabila priložnost, da spoznava orientacijska tekmovanja malo bolje in to novost predstaviva tudi učencem naše šole. Predvsem nama je bilo všeč, da se šport dogaja v naravnem okolju in okolica naše šole ponuja res obilo možnosti za gibanje. Tako nama je g. Aleš Ferenc z Orientacijske zveze Slovenije predstavil sam potek tekmovanja in značilnosti le-tega. Povedal nam je, da imajo za Cvingar pripravljeno karto »specialko«, ki jo uporabljajo tekmovalci na tekmovanjih. Po uvodnem sestanku smo se dogovorili, da bo tekmovanje potekalo v oktobru.Tako se je pretekli četrtek na šolskem igrišču zbralo okoli 300 učencev, dijakov in njihovih spremljevalcev, da bi se pomerili v njim prijetnem športu. Tudi z naše šole smo pripravili in prijavili 13 učencev, ki so prvič tekmovali v orientaciji. Odrezali so se nad pričakovanjem, saj so starejši učenci osvojili ekipno 3. mesto. Posamično pa je najboljši dosežek uspel Piji Vidic z 10. mestom. Najboljši »orientacisti« pa prihajajo iz Cerknega in Idrijskega dela Slovenije. Naši učenci so bili zadovoljni s svojimi nastopi, čeprav niso vsi dosegli najboljših rezultatov. So pa spoznali nov šport, ki ga lahko izvajajo v naravnem okolju in pri tem pozitivno vplivajo na svoje telo. »Tek je na tak način bolj zanimiv«, pravijo.

Igor Kovač

Dostopnost