V ponedeljek, 17. 4. 2023, smo imeli učenci 7. r tehniški dan. Zjutraj smo se zbrali v matematični učilnici, kjer nam je učiteljica Helena Jordan, ki je bila vodja tega dneva, predstavila potek dela.

Ker je nekoliko deževalo, smo do malice urejali material, pripravljali podlage za delovne mize in izdelovali izdelke.

Po malici  pa so bile na vrsti zunanje dejavnosti: osvežili smo zeliščni vrt pred vhodom v šolo, polepšali smo okrasni vrt pred vhodom v jedilnico, uredili športne površine v okolici šole, pometli dostope do šole, učilnico na prostem, uredili kotiček ob avtobusni postaji, populili plevel povsod, kjer smo ga videli …

Skupina deklet in fantov pa je najprej uredila okrasne rože, ki jih imamo v različnih prostorih šole, nato pa so nasadili okrasne rastline v zunanja korita ob šoli. Imeli so pomoč – čistilko naše šole.

Skozi delo nas je spremljal dež, a to nas ni ustavilo pri delu. Bili smo tudi precej umazani, ker je bilo vse mokro. Ampak nič hudega. Bili smo zadovoljni, da nam je uspelo.

Dan smo preživeli zelo lepo in v veselem vzdušju, ki nam ga ni pokvarilo niti slabo vreme.

Manca Kramaršič, Maruša Šenica in Tamara Blatnik, 7. a