Osnovna šola Dolenjske Toplice sodeluje v Evropskem tednu mobilnosti (ETM) najbolj razširjeni kampanji za spodbujanje trajnostne mobilnosti, ki tradicionalno poteka med 16. in 22. septembrom.

V soboto, 22. 9. 2018, bomo imeli delovno soboto, s katero bomo nadomeščali pouka prosti delovni dan 24. 12. 2018.

Za učence od 1. do 9. razreda bomo izvedli športni dan, na katerega vabimo tudi starše.

Dejavnosti, ki se bodo izvajale:

• za učence od 1. do 3. razreda POHOD IN IZMERIMO SVOJE ZDRAVJE,
  • za učence 4. in 5. razreda TEE BALL IN IZMERIMO SVOJE ZDRAVJE,
  • za učence 6. razreda KOLESARSKI IZLET IN IZMERIMO SVOJE ZDRAVJE,
  • za učence od 7. do 9. razreda ŠPORTNE IGRE IN IZMERIMO SVOJE ZDRAVJE.

Dejavnosti se bodo začele ob 8.50, končale pa ob 13.00. Učenci bodo imeli šolsko malico, kosila, varstva in podaljšanega bivanja ta dan ne bo.

Prevozi v soboto, 22. 9. 2018:

1. relacija ob 8.20: Straža – Polje – Gaberje (zavije desno skozi Sotesko, ustavi pri hišni številki 8 in na križišču pri kapelici) – Soteska (na običajnem mestu) – Loška vas – Podhosta (ustavi pri hišni številki Podhosta 21a in nato še pri spomeniku) – šola,
  1. relacija ob 8.20: Kočevske Poljane (skozi vas) – odcep za Grič – Podturn – Obrh – Suhor – šola,
  1. relacija ob 8.20: Vaška cesta -Uršna sela – Dobindol – Gorenje Sušice – Dolenje Sušice – šola,
  1. relacija ob 8.10: Selišče – Bušinec – Cerovec – Občice – šola (Zaradi popolne zapore lokalne ceste na relaciji Cerovec – Grič, izvajanje gradbenih del v sklopu projekta Oskrba s pitno vodo, se bo avtobus s Cerovca vračal skozi Dolenjske Toplice v Občice.).

Iz šole bodo vsi avtobusi na istih relacijah kot zjutraj odpeljali ob 13. uri.

V primeru slabega vremena spremljajte obvestila na šolski spletni strani.