Spoštovani starši, spoštovani učenci.

Trenutne razmere nam omogočajo prilagojeno delovanje v Erasmus+ projektu Bodimo kreativni in se učimo z umetnostjo.

Fizične mobilnosti, načrtovane za izvedbo v posameznih državah, trenutno niso mogoče. Ker učencem vseeno želimo dati izkušnjo mednarodnega sodelovanja in povezovanja s prijatelji iz tujine, bomo izpeljali virtualne mobilnosti.

Virtualno mobilnost bomo izvedli v prvem tednu februarja, poskusno pa se bomo učenci in učitelji na zoom srečanju povezali že konec januarja. Delavnice mobilnosti bomo izvajali v slovenskem in angleškem jeziku, torej (tudi) v jezikovno mešanih skupinah.

Kako smo pripravili program dela:

1. 1. 2021, ob 14.00 poskusno srečanje in krajša spoznavna aktivnost za učence in učitelje

TEDEN MOBILNOSTI (10:00 – 16:00):

1. 2. 2021 – Raziskovanje snovi: vrsta, uporaba, lastnosti, načini spreminjanja (vezano na učne vsebine s pouka), predstavitev izzivov delavnic
  2. 2. 2021 – Izvajanje izzivov: naloge bodo vezane na snovi in obravnavo s pomočjo umetnosti (ustvarjalni gib, gledališče, likovno ustvarjanje, tradicionalni ples). Učenci bodo na delavnicah zelo ustvarjalni, saj bodo:

– iz različnih snovi izdelovali pripomočke, likovne izdelke, vezane na tematiko snovi,

– s pomočjo računalnikov in telefonov pripravili različne animacije,

– ustvarjali s pomočjo giba,

– vse dogodke spremljali tudi z novinarskimi očmi in izdelali časopis mobilnosti.

Učenci bodo ustvarjali v skupinskem duhu, sodelovalno s prijatelji iz vseh partnerskih šol, pri čemer bo vsak doprinesel svoj delček k celoti.

5. 2. 2021 – Predstavitev rezultatov, delavnica priprave virtualne razstave, sproščeno druženje ob zaključku mobilnosti.

Delavnice bomo izvajale članice tima:

• Urška Bučar, prof. (gledališka delavnica),
  • Nina Pavlin, prof. (ustvarjalni gib),
  • Mira Hrovat, prof. (tradicionalni gib, folklora),
  • Mateja Hočevar, prof. (likovne delavnice) in
  • Vesna Kastelic, mag. prof. (novinarska podpora in gledališka delavnica).

Cilj naše mobilnosti je učencem predstaviti nove in zanimive načine učenja, jim omogočiti pomembno življenjsko izkušnjo povezovanja in sodelovanja z učenci drugih šol in s tem pridobiti pogovorne jezikovne izkušnje.

Učenci bodo v dneh virtualne mobilnosti opravičeni obveznosti od pouka. Delavnice bomo izvajali od 10:00 do 16:00 ure, z vmesnimi krajšimi odmori in daljšim odmorom za kosilo. Na delavnicah se bomo srečevali preko zoom konferenc, saj so na tak način dela učenci že navajeni.

Odločitev vašega otroka za udeležbo na virtualni mobilnosti nam prosim sporočite na elektronski naslov urska.bucar@os-dt do torka, 19. 1. 2021.

Na povezavi https://padlet.com/bucarjeva_urska/egeiyljsyzmuu56a  pa naj nam otrok s pripisom imena, priimka in razreda pod komentar željene delavnice sporoči, katere delavnice bi se rad udeležil.

Koordinatorica Erasmus+ projekta                                                                                         Ravnateljica

mag. Urška Bučar, prof.                                                                                                              Andreja Koščak, prof.