V petek, 14. 9. 2018, smo se učenci devetih razredov Osnovne šole Dolenjske Toplice odpravili v Gardaland. Ob štirih zjutraj smo se še vsi zaspani prikazali pred šolo in se z avtobusom podali na dolgo šesturno pot. Po dveh postankih za stranišče in malico smo ob deseti uri končno prispeli do Gardskega jezera, kjer stoji Gardaland.  Ob prihodu v park nas je pozdravil zmajček Peteršiljček – maskota Gardalanda. Razdelili smo si vstopnice ter v manjših skupinah odšli zabavi naproti. Sprehodili smo se skozi Divji zahod, odkrivali skrivnosti Faraonove grobnice, odpotovali smo na otok dinozavrov, se vozili po brzicah reke Kolorado, bežali iz starodavnega mesta Atlantida, se podali v črno luknjo ter se med drugim zabavali s Pujso Pepo in njeno družino. Dan se je prehitro končal in že je prišel čas za odhod domov. Ob petih smo zapustili Gardaland in se počasi odpravili proti domu. V zgodnjih jutranjih urah smo vsi zaspani, a zadovoljni prispeli pred šolo, kjer so nas že čakali starši. Tako se je naš izlet v fantazijski svet končal. Ta športni dan bo vsem še dolgo ostal v lepem spominu.

Eva Turk, 9. a, Neja Ban, 9. b