KOLESARSKI IZPITŠe preden smo se odpravili opravljat kolesarski izpit na cesto, smo se morali naučiti vseh pravil (pomen prometnih znakov, po kateri strani ceste se vozi, kdaj in kako nakazati smer, kdo ima prednost v križišču itd.). Učili smo se skupaj v šoli in sami doma. Nato smo morali svoje znanje dokazati na izpitu, ki smo ga opravljali na računalnikih. Nekateri smo ga opravljali večkrat, drugi enkrat, vendar smo na koncu vsi uspešno naredili izpit. Potem smo zunaj opravljali poligon. Ta je bil kar težak, vendar smo ga vsi obvladali. Seveda smo tudi ta izpit na poligonu naredili uspešno. V sredo, 27. 5. 2015, smo opravljali kolesarski izpit na cesti. Najprej smo se zbrali pred šolo, kjer sta policist in učitelj oiroma. učiteljica pregledala naša kolesa. Vsa kolesa so bile brez napak. Ko smo bili vsi nared, smo šli na parkirišče, nadeli čelade in prva skupina je že speljala. Pri vožnji nas je opazoval in kontroliral policist. Vsak učenec je naredil izpit. Šel sem domov, a peljati se še nisem smel, ker izkaznico dobimo šele 24. junija. Vožnja je bila zelo zabavna in komaj čakam, da se sam zapeljem v trafiko Sonček.

Gal Dular, 5. a