V četrtek, 4. 10. 2018, bodo imeli učenci 9. razreda kulturni dan – Po poteh prvih zapiskov v  okviru Dnevov evropske kulturne dediščine. V šolo naj pridejo s šolskim avtobusom. Z avtobusom se bodo ob 8.30 odpeljali do Muljave, kjer si bodo ogledali rojstno hišo in muzej prvega slovenskega romanopisca Josipa Jurčiča. Zavrteli jim bodo tudi krajši film. Pot bodo nadaljevali v Stično, kjer si bodo ogledali Muzej krščanstva na Slovenskem in prve zapiske, ki jih tam hranijo. Prikazali jim bodo tudi diaprojekcijo.

Od tam se bodo odpeljali še v Rašico, kjer si bodo ogledali rojstno hišo očeta slovenske književnosti in jezika, Primoža Trubarja. Tam bodo imeli tudi knjigoveško delavnico.  Domov se bodo vrnili približno ob 16. uri. S seboj naj imajo pisalo in podlago za pisanje. Šolsko malico bodo vzeli s seboj. Vstopnine in prevoz boste plačali s položnico (vstopnine 12 €, prevoz približno 10,00 €). Kosila ta dan ne bo.