1. 12. 2021 smo imeli na TV SLO v Ljubljani snemanje šestnajstine Malih sivih celic; to je tistih ekip, ki so se na regijskih izborih uvrstili v finale. Mi smo imeli ta izbor 22. 9. 2021 v Osnovni šoli Trebnje, kjer smo bili najboljši skupaj z naslednjimi šolami OŠ Mirna Peč, OŠ Vavta vas in OŠ Jurija Dalmatina Krško.Snemanje je potekalo v velikem studiu, ki je bil že božično okrašen. Med odmori so se vključevali voditelji ostalih informativnih oddaj kot so, Ribič Pepe, Infodrom….Prijazna gostiteljica Julija Kočar nas je popeljala po TV hiši in nam razkazala še ostale prostore za snemanje informativnih in zabavnih oddaj ter skladišča. Teh je namreč največ v stavbi Televizije Slovenija.  Pred snemanjem so vse učence namaskirali. Naši nasprotniki so bili učenci OŠ Milojke Štrukelj iz Nove Gorice, ki so bili kar trdi nasprotniki, vendar smo bili mi na koncu le boljši, saj smo zmagali z rezultatom 61 : 67. Naslednje naše snemanje bo na pustni torek, 1. marca 2021, nasprotniki pa bodo učenci OŠ Koroška Bela z Jesenic. Do takrat se bomo seveda še malo pripravljali. Upamo na vse najboljše tudi marca prihodnje leto.

Marija Andrejčič