Pa je prišel konec naše pustolovščine v kvizu Male sive celice. Ekipa topliške šole  (Ema Zamida, Mark Sajevec in Miha Mihalič) so premoč v 8-finala morali prepustiti nasprotnikom. Če se vrnemo nazaj na sam začetek. V septembru smo opravili predizbor tekmovanja, ta pa je bil sestavljen iz pisnega in ustnega dela. Skupaj z Osnovno šolo Vavta vas smo si delili 1. mesto v dolenjski regiji, to pa nas je poneslo vse naprej v studijski del kviza. Zelo smo bili ponosni, saj se je topliška šola po dobrih 20-ih letih ponovno udeležila snemanja v Ljubljani. 1. decembra smo se odpravili na snemanje. Prvič. smo se soočili s pritiskom kamer, ki smo ga na koncu kar dobro obvladali in se v Toplice vrnili kot zmagovalci. Točno tri mesece kasneje pa smo se v novem krogu borili z Osnovno šolo Koroška Bela Jesenice za vstop v 4- finale. Naši živčki so delali na polno, kar je bilo gotovo opaziti. Kljub napetemu boju pa smo na koncu zmago le prepustili Gorenjcem. Vsi skupaj smo močno hvaležni za to izkušnjo, saj smo skozi kviz prejeli ogromno novega znanja in med sabo spletli trdne prijateljske vezi. Prav tako pa bi se radi zahvalili našim navijačem, ki so s polno paro navijali za nas, mentorici Mariji Andrejčič, ki nam je ves čas podajala nasmeh na obraz, učiteljici Antoniji Miklavčič Jenič, ki je skrbela za navijaško ekipo, hišniku Franciju Finku, ki je skrbel za naš prevoz in seveda vsem ostalim, ki so nam stali ob strani. Za nami je izkušnja, ki je zagotovo ne bomo pozabili.

Topliški celičarji