MEDNARODNI PROJEKTI 2022/2023

Vodja: mag. Urška Bučar Fink, prof.

eTwinning je akcija programa Erasmus+, ki jo usklajuje Evropsko šolsko omrežje v imenu Evropske komisije. Namenjena je podpori in spodbujanju uporabe sodobnih informacijsko- komunikacijskih tehnologij (IKT) v izobraževanju na ravni vrtcev, osnovnih in srednjih šol. Cilj eTwinning projektov je vzpostavitev neformalnih partnerstev in projektov ter sodelovanje med evropskimi šolami, na katerem koli predmetnem področju. Sodelovanja so lahko kratkotrajna, trajajo lahko celo šolsko leto in so lahko priprave na morebitne nove mednarodne projekte (v smislu načrtovanja ciljev projekta in pridobivanja novih partnerjev).

V šolskem letu 2023/2024 bomo nadaljevali s projekti, ki smo jih vzpostavili v šolskem letu 2022/2023. Učitelji se bomo glede na lastne interese udeleževali različnih izobraževanj, ki nam jih bo ponujal portal eTwinning.

Želja je, da bi eTwinning projekte začeli intenzivneje reklamirati, zato bomo oblikovali tim učencev, ki bodo postali ambasadorji za mednarodno sodelovanje v eTwinning projektih in bodo spodbujali tako sošolce kot učitelje za vključevanje v te male projekte v okviru pouka in interesnih dejavnosti.