Vodja tima: Marija Andrejčič

Glede na dejavnosti lanskoletne prednostne naloge in dosežke pri delu projekta Branje in pisanje. želimo z dejavnostmi nadaljevati in jim hkrati dodati novo dimenzijo.

Tim za branje, ki smo ga razširili s predstavnico tujejezičnih bralnih značk, bo v šolskem letu 2014/2015 delal na motivaciji učencev za branje. Znotraj dejavnosti se bodo odvijali projekti, povezani z banjem in pisanjem. Veliko teh dejavnosti je na šoli potekalo že do sedaj. Naloga tima je, da projekte med seboj poveže, predstavi učencem in učiteljem ter jih motivira za sodelovanje v čim večjem obsegu. Tim bo skrbel za promocijo branja in pisanja kot vrednot, h katerim se želimo vrniti kljub modernemu načinu življenja, ki nanju vse prevečkrat pozablja. Dejavnosti, ki jih bomo izvajali v tem šolskem letu:Bralna značka za odrasle,Rastoča knjiga, Rastem s knjigo,Andersenova noč/večer, Naj knjiga 2015,Bralni nahrbtnik, tekmovanje za naj literarni prispevek, literarni razpisi,Naša mala knjižnica, obiski književnikov na šoli, MEGA kviz,Bralnice za strokovne delavce šole in vrtca, sodelovanje s krajevno knjižnico in krajevno bukvarno.

Prednostna naloga projekta v šoli bo približati projekt Rastoče knjige vsem učencem in strokovnim delavcem šole. Rdeča nit dela bo Abeceda mojstrstva in odličnosti. Vsak učitelj/vzgojitelj bo obravnaval s svojimi učenci/varovanci poljubno temo, ki jo bo tudi predstavil in povezal s prednostno nalogo šole.

Hkrati bo nastajal zbornik, ki ga bomo predstavili na Andersenovem večeru. Predlagane dejavnosti za izvedbo pa so:

1. kreativno pisanje,
  2. likovno ustvarjanje,