V petek, 20. 9. 2019, je dopoldan otroke vrtca Gumbek in učence prve triade šole pričakal Bibliobus. Starejši otroci so ga že poznali od prejšnjih let, mlajši smo si ga v vrtcu ogledali prvič, nekateri otroci pa ga celo vsak mesec obiskujejo s starši. Voznik nas je prijazno povabil, da ga raziščemo, notri pa je vsako skupino pričakala knjižničarka, ki nam je ob lutkah povedala pesem Ciciban in čebela Otona Župančiča. Našo pozornost so pritegnile knjige, ki so bile vsepovsod okoli nas. Nekaj smo si jih lahko tudi ogledali. V družbi knjig in knjižničarke iz krajevne knjižnice Mirana Jarca je dopoldne prijetno minilo . Knjižničarka jih je povabila, da naj v spremstvu staršev obiskujejo bibliobus v svojih vaseh, kamor ptide enkrat mesečno.

Nastja Bobnar, vzgojiteljica in Miroslava Hrovat, prof.