V torek, 28.9.2021, smo se devetošolci Osnovne šole Dolenjske Toplice odpravili obiskati tri različne kraje. Izpred šole smo se odpravili ob 8.20 in se odpeljali na Muljavo, kjer smo obiskali rojstno hišo Josipa Jurčiča. Tam smo si najprej ogledali en kratek film o njegovem življenju, nato pa se sprehodili še po razstavi njegovih del. Pot smo nadaljevali do Stične. Tam smo se ustavili in pomalicali šolsko malico in se nato odpravili do stiškega samostana. Ogledali smo si samostan in  izvedeli nove zanimivosti o življenju menihov ter o zgodovini samostana. Imeli smo tudi kaligrafsko delavnico. Vsak je napisal svoje ime ter si ga odnesel domov. Po končanem ogledu smo nadaljevali pot do zadnje lokacije, Rašice. Tam smo si ogledali rojstno hišo Primoža Trubarja, žago, mlin in imeli smo tudi delavnico. Za začetek smo se posedli v hiši, ki je replika Trubarjeve domačije ter poslušali pripoved o njem. Nato smo si ogledali mlin in žago. Po ogledu smo imeli malo prostega časa, ki smo ga izkoristili za pijačo, jedačo ali pa samo za lep razgled. Potem pa je napočil čas za knjigovezniško delavnico. Tam smo izdelali vsak svojo mini knjigo, ki je odšla z nami domov. In tako se je naše popotovanje končalo na poti proti domu. V šolo smo prispeli v pozno popoldanskih urah. Bili smo utrujeni, a polni novega znanja in veselja ob pogledu na izdelke, ki smo jih tisti dan izdelali.

Lana Škedelj, 9. b