Prvega septembra je šolska vrata OŠ Dolenjske Toplice prestopilo 41 prvošolcev in njihovih staršev. Zaradi nekaterih omejitev so ob 9. uri najprej vstopili učenci 1. a, ob 10. uri pa še učenci 1. b razreda. Učiteljici in vzgojiteljici so učence in starše sprejeli v jedilnici. Po uvodnem pozdravu sta nekaj spodbudnih besed povedala ravnateljica Andreja Koščak in župan občine Franci Vovk. Občina je prvošolcem letos podarila knjigo Piko dinozaver Leopolda Suhodolčana s posvetilom župana. Na naši šoli imamo že nekaj let prijateljske razrede in vedno sta deveta razreda prijateljska prvima razredoma. Po navadi so devetošolci sprejeli prvošolce in jih odpeljali v učilnice. Ker pa imamo letos zaradi Covida 19 pouk po modelu B in se učenci med seboj ne mešajo, so devetošolci posneli kratek film. Predstavili so učilnice na šoli in prvošolcem podali nekaj nasvetov, da se bodo uspešno učili.  Sledilo je skupinsko fotografiranje v jedilnici. Učiteljici sva staršem dali nekaj osnovnih informacij ob začetku šolskega leta. V razredu smo z učenci prebrali pravljico in se posladkali. Po zaključku smo naredili še skupinsko fotografijo pred šolo. Učenci so v novih šolskih torbah domov nesli delovne zvezke in učbenike. Dobili so rumene rutke in leseno šablono, na kateri je vgravirano njihovo ime. Želimo si, da bi čim dlje ostali zdravi in veseli hodili v šolo.

Učiteljici in vzgojiteljici 1. razreda