Shema šolskega sadja

Vodja: Nada Medle Kovačevič

Ostajamo vključeni v Shemo šolskega sadja in zelenjave, ukrep skupne kmetijske politike EU v sektorju sadja in zelenjave. Nosilec ukrepa je Ministrstvo za kmetijstvo in okolje v sodelovanju z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport ter Ministrstvom za zdravje, izvajalec pa Agencija Republike Slovenije za kmetijske trge in razvoj podeželja.

Namen tega ukrepa je ustaviti zmanjševanje porabe sadja in zelenjave in hkrati omejiti naraščanje pojava prekomerne telesne teže in debelosti pri otrocih. V ta namen je Evropska unija državam članicam namenila finančno pomoč za povrnitev stroškov nabave sadja in zelenjave za 20 razdelitev za učence od 1. do 9. razreda in ob vključevanju spremljajočih izobraževalnih in promocijskih aktivnosti šole.
Shemo smo na naši šoli nadgradili tako, da otrokom ponudimo vsakodnevno sadno ali zelenjavno malico, izvajamo pa tudi Slovenski zajtrk ter aktivnosti v zvezi s čebelarstvom.