Končno smo tudi v Osnovni šoli Dolenjske Toplice dobili knjigomat, ki stoji pred knjižnico, kamor lahko otroci, učenci in zaposleni vračajo knjige tudi v času, ko je knjižnica zaprta. Je zaklenjen, da ne morejo iz njega jemati še nevrnjenih knjig, ker jih ne smem vračati na police isti dan, kot jih vrnejo bralci. Še najbolj pa služi karantenskemu gradivu, saj se epidemija v Sloveniji še poslabšuje. Gradivo, ki ga vrnejo, ne sme namreč isti dan nazaj na police, ampak gre v karanteno. To pomeni, da mora »odležati« vsaj en dan, predno ga lahko vrnemo  na police oziroma ga lahko damo drugim uporabnikom. Upam, da nam bo dobro služil, tudi v času, ko gradiva ne bo več potrebno dajati v karanteno, kar si seveda vsi najbolj želimo.