Učence 5. razreda bomo peljali na zimski športni dan v torek, 22. 1. 2019, na SC Cerkno. V okviru akcije Šolar na smuči, bodo učenci imeli enodnevni tečaj smučanja. Organizator akcije so Smučarska zveza Slovenije, Zavod za šport Planica ter Policija. Organizatorji učencem nudijo enodnevni brezplačni smučarski tečaj (učitelje smučanja) in brezplačne smučarske vozovnice.

Zbor pred šolo je ob 6.00, odhod avtobusa bo ob 6.15. S seboj bomo vzeli šolsko malico, za ta dan bomo šolsko kosilo odpovedali. Organizatorji nam na smučišču ponujajo kosilo za 3,8 eur. Kdor se bo prijavil, bo znesek poravnal po položnici skupaj s prevozom (cca. 9 eur). Program na smučišču bo potekal do 15.00. Sledi povratek proti domu, predvidoma ob 17.30 bomo pred šolo.

Učenci morajo imeti kompletno smučarsko opremo, ne pozabiti čelade! Kdor si je opremo sposodil v šoli, jo naj pride iskat v torek zjutraj pred odhodom.

Na športnem dnevu veljajo pravila šolskega reda.