Na Osnovni šoli Dolenjske Toplice smo se odzvali vabilu Društva za otroke z redkimi boleznimi Viljem Julijan, ki je v sodelovanju z Zasebnim vrtcem Viljem Julijan organiziral projekt Srčna pisma za male borce. Projekt se je zaključil 29. februarja ob svetovnem dnevu redkih bolezni. Učenci prve triade so ustvarjali zapestnice, barvali mandale, risali risbice, pisali pisma in sporočila podpore, ki so jih namenili otrokom z redkimi boleznimi ter njihovim družinam. Na ta način smo jim izrazili podporo in priznanje za njihovo borbo. S projektom smo pri otrocih spodbujali sprejemanje drugačnosti, solidarnost in empatijo ter jih ozaveščali o pomenu medsebojne podpore.

Zapisala Mojca Kranjc, prof