Rešimo križe in težave, je bil sloga letošnjega tedna Rdečega križa.Teden Rdečega križa vsako leto poteka od 8. do 15. maja. Od leta 1948 praznujemo svetovni dan RK 8. maja, na rojstni dan Henrija Dunanta ustanovitelja  Rdečega križa in Rdečega polmeseca. Poslanstvo RK je prostovoljna pomoč za ljudi v stiski, ki temelji na načelih Gibanja: Humanost, Nepristranskost, Nevtralnost, Neodvisnost, Prostovoljnost, Enotnost, Univerzalnost. V tednu RK so učenci OŠ Dolenjske Toplice dobili  informacije o delovanju, pomenu organizacije RK, kako s humanitarnimi dejanji ohranja  zdravo družbo, da človeštvo ostaja človečno in družba solidarna. Učenci 1. in 2. razreda so spoznali  lutko Križem kapico in njeno zgodbo o humanitarnem poslanstvu RK, spoznali so pomen in moč znaka RK in kaj vse je dobro dejanje. Ugotovili smo, kdo je prostovoljec, ki nesebično pomaga ljudem v stiski, da pomoč daje moč in dobro se z dobrim vrača, ker  nikoli ne veš, kdaj boš sam pomoč potreboval. OZRK NM in KORK DT sta pripravila  presenečenje, darila za učence. Učenci so se zahvalili z besedami in nasmehi za presenečenje in ga hitro raziskali.Uspešno smo organizirali  Košarico RK v šoli in vrtcu Gumbek. Člani krožka RK so širili informacije o Košarici RK. Dve učenki sta pomagali pri sortiranju in popisu artiklov. Sortirano, popisano in finančno ovrednoteno Košarico RK smo predali KORK-u Dol. Toplice, ki bo poskrbel, da bodo artikle Košarice RK, prejeli občani naše občine, ki to pomoč potrebujejo. Hvala vsem, ki ste darovali za Košarico RK v šoli in v vrtcu. Hvala vsem za solidarnost, pomoč in podporo pri akciji Košarica RK. Dokazali smo, da skupaj zmoremo veliko in  svojimi dejanji v družbi puščamo vidno sled sprememb na bolje.

Jožica Erjavec, mentorica krožka RK