Select Page

TEKMOVANJA 2020/2021

Opis tekmovanj, ki jih organizira Zavod za šolstvo najdete na strani https://www.zrss.si/ucilna-zidana/tekmovanja .

Učenci se bodo udeležil tekmovanj z različnih področij.       

Tekmovanja za 1., 2. in 3. razred 

področje 

vrsta tekmovanja 

razred 

čas 

SPLOŠNO 

Cici vesela šola 

1., 2., 3. 

šolsko 16. 4. 2021 

SLJ 

Šolsko tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje – Mehurčki 

1., 2., 3. 

šolsko 8. 4. 2021 

MAT 

Matemček 

1., 2., 3., 4., 5. 

šolsko 6. 11. 2020, 

državno 20. 11. 2020 

MAT 

Logična pošast 

1., 2., 3., 4., 5. 

šolsko 7. 5. 2021, 

državno 21. 5. 2021 

NAR 

Tekmovanje iz znanja naravoslovja Kresnička 

1., 2., 3., 4., 5., 6., 7. 

šolsko 3. 2. 2021  

MAT 

Tekmovanje osnovnošolcev v znanju matematike za Vegova priznanja 

1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9. 

šolsko 18. 3. 2021, 

državno 17. 4. 2021 

MAT 

Razvedrilna matematika 

1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9. 

šolsko 2. 12. 2020, 

državno 30. 1. 2021 

RAČ 

Tekmovanje iz računalništva oz. informatike Bober 

2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9. 

šolsko 16.–20. 11. 2020, 

državno 16. 1. 2021

MAT 

Logika 

do 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9. 

šolsko 24. 9. 2020, 

državno 17. 10. 2020 

 

Tekmovanja za 4. in 5. razred 

področje 

vrsta tekmovanja 

razred 

čas 

MAT 

Matemček 

1., 2., 3., 4., 5. 

šolsko 6. 11. 2020, 

državno 20. 11. 2020 

MAT 

Logična pošast 

1., 2., 3., 4., 5. 

šolsko 7. 5. 2021, 

državno 21. 5. 2021 

NAR 

Tekmovanje iz znanja naravoslovja Kresnička 

1., 2., 3., 4., 5., 6., 7. 

šolsko 3. 2. 2021 

MAT 

Tekmovanje osnovnošolcev v znanju matematike za Vegova priznanja 

1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9. 

šolsko 18. 3. 2021, 

državno 17. 4. 2021 

MAT 

Razvedrilna matematika 

1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9. 

šolsko 2. 12. 2020, 

državno 30. 1. 2021 

RAČ 

Tekmovanje iz računalništva oz. informatike Bober 

2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9. 

šolsko 16.–20. 11. 2020, 

državno 16. 1. 20

MAT 

Logika 

do 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9. 

šolsko 24. 9. 2020, 

državno 17. 10. 2020 

SPLOŠNO 

Vesela šola 

4., 5. 

šolsko 10. 3. 2021, 

državno 14. 4. 2021 

SLJ 

Tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje 

4., 5. 

šolsko 17. 11. 2020 

NAR 

Tekmovanje in srečanje mladih čebelarjev 

4., 5., 6., 7., 8., 9. 

državno 8. 5. 2021 

Tekmovanja za 6., 7., 8., 9. razred  

področje 

vrsta tekmovanja 

razred 

čas 

NAR 

Tekmovanje iz znanja naravoslovja Kresnička 

1., 2., 3., 4., 5., 6., 7. 

šolsko 3. 2. 2021 

MAT 

Tekmovanje osnovnošolcev v znanju matematike za Vegova priznanja 

1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9. 

šolsko 18. 3. 2021, 

državno 17. 4. 2021 

MAT 

Razvedrilna matematika 

1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9. 

šolsko 2. 12. 2020, 

državno 30. 1. 2020 

RAČ 

Tekmovanje iz računalništva oz. informatike Bober 

2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9. 

šolsko 16.–20. 11. 2020, 

državno 16. 1. 2021

MAT 

Logika 

do 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9. 

šolsko 24. 9. 2020, 

državno 17. 10. 2020 

SPLOŠNO 

Vesela šola 

 6., 7., 8., 9. 

šolsko 10. 3. 2021, 

državno 14. 4. 2021 

SLJ 

Tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje 

 6., 7., 8., 9. 

šolsko 12. 11. 2020, 

regijsko 14. 1. 2021, 

državno 7. 3. 2021 

NAR 

Tekmovanje in srečanje mladih čebelarjev 

4., 5., 6., 7., 8., 9. 

državno 8. 5. 2021 

BIO 

Tekmovanje OŠ ekip prve pomoči 

6., 7., 8., 9. 

marec 2021 

EKO 

Ekokviz 

6., 7., 8. 

šolsko (v pripravi) 

državno (v pripravi) 

GEO 

Tekmovanje iz znanja geografije 

6., 7., 8., 9. 

šolsko 24. 11. 2020, 

območno 26. 1.2021, 

državno 16. 4. 2021 

SPLOŠNO 

Kviz Male sive celice 

7., 8., 9. 

področno 15. 9. 2020, šolsko 4. 6. 2021 

BIO 

Tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni 

7., 8., 9. 

šolsko 16. 10. 2020, 

državno 21. 11. 2020 

TJA 

Tekmovanje iz znanja angleščine 

8. 

šolsko 19. 10. 2020, 

državno 23. 11. 2020 

ZGO 

Tekmovanje iz znanja zgodovine 

8., 9. 

šolsko 8 . 12. 2020, 

območno 2. 2. 2021, 

državno 20. 3. 2021 

KEM 

Tekmovanje iz znanja kemije za Preglova priznanja 

8., 9. 

šolsko 18. 1. 2021, 

državno 27.3.2021 

FIZ 

Tekmovanje osnovnošolcev v znanju fizike za Stefanova priznanja 

8., 9. 

šolsko 3. 2. 2021, 

področno 26. 3. 2021, 

državno 8. 5. 2020 

BIO 

Tekmovanje iz znanja biologije za Proteusovo priznanje 

8., 9. 

šolsko 21. 10. 2020, 

državno 4. 12. 2020 

TJA 

Tekmovanje iz znanja angleščine 

9. 

šolsko 12. 11. 2020, 

regijsko 20. 01. 2021, 

državno 16. 03. 2021 

 

V okviru JSKD se bomo udeležili srečanj gledaliških skupin, pevskih zborov, folklornih in plesnih skupin. 

 

Šolska športna tekmovanja v šolskem letu 2020/2021 

Šolska športna tekmovanja vodijo na Zavodu za šport RS Planica. Na dolenjskem področju je za koordinacijo tekmovanj zadolžen Zavod za šport, kulturo, turizem in mladino Novo mesto. 

Šola bo učence prijavila na naslednja tekmovanja: 

  • atletika – ekipno, posamično, kros, štafetni teki, 
  • mali nogomet – starejši, mlajši dečki, 
  • odbojka – mlajše deklice, starejše deklice, odbojka na mivki, 
  • gimnastika – mala prožna ponjava, orodna gimnastika,  
  • badminton – posamično, ekipno, 
  • namizni tenis – posamično, ekipno, 
  • šah – posamično, ekipno, 
  • veleslalom, 
  • lokostrelstvo – dvorana, na prostem, 
  • akvatlon.

 

(Skupno 395 obiskov, današnjih obiskov 1)