Obveščamo vas, da bomo v petek, 18. 10. 2019, skladno z Letnim delovnim načrtom Osnovne šole Dolenjske Toplice in Letnim delovnim načrtom Vrtca Gumbek, izvedli vajo evakuacije s PGD Dolenjske Toplice, PGD Podturn, PGD Dobindol in PGD Soteska.

Namen evakuacijske akcije je, da vsi učenci in zaposleni na šoli spoznajo in preizkusijo izhodne poti iz šole v primeru kakršne koli nesreče: požar, potres… ali nepredvidene situacije. Nesreča se lahko pripeti v vsakem trenutku, zato je potrebno vedeti, kako ravnati v takem primeru in kako najbolj varno in hitro zapustiti prostor šole in vrtca.

Hkrati vas obveščamo, da bomo zaprli asfaltirano službeno parkirišče, ki bo ta dan namenjeno izvedbi evakuacije in ogledu gasilskih vozil.