V petek, 12. 6. 2020, smo imeli učenci devetega razreda v Osnovni šoli Dolenjske Toplice valeto. Začela se je ob 14.30, v šolski telovadnici. Valete smo se vsi veselili že na začetku devetega razreda in tako bi moralo ostati vse do konca. Pa je vmes posegel virus Covid-19 in nam na žalost odnesel klasično valeto s svečanimi oblačili in z veliko povabljenci. Starši se tako niso mogli udeležiti našega programa v telovadnici šole, so pa z nami našo srečo delili učitelji in tako smo jo skupaj uspešno pripeljali do konca. Pripravili smo program, a nam je del scenarija ostal skrit, kar smo ugotovili šele na sami valeti. Ravnateljica nam je skupaj z razrednikoma pripravila kar nekaj presenečenj, ki so našo valeto še polepšala.

Vseh teh devet let je zelo hitro minilo in sedaj se nam odpirajo nova vrata v svet. In čisto zares za konec in za začetek novega, kot nam je ob koncu valete zaupala ravnateljica, obljubimo, da bomo na naši nadaljnji življenjski poti sledili svojim sanjam, delali dobra dela in se veselili novih zmag. Četudi ne vemo kaj nas čaka, si želimo, da bi vsak izmed nas našel tisto pravo pot v življenju.

Zara Avsec, Pia Fink, Aljaž Vovk, 9. razred